درباره آزمون آزمایشی تافل- تی پلاس®

موسسه ماک 3 بعنوان معتبرترین برگزار کننده آزمون های آزمایشی تافل در ایران در راستای ارتقاء سطح کیفی آزمون های آزمایشی اقدام به طراحی و پیاده سازی پلت فرم اختصاصی آزمون آزمایشی تافل با عنوان تی پالاس نموده است . در تی پلاس از جدیدترین و بروزترین سوالات استاندارد آزمون های تافل استفاده شده است که این امر موجبات تطبیق پذیری نمره کسب شده در آزمون آزمایشی با نمره هدف در آزمون اصلی را فراهم می نماید.

همچنین با توجه به اینکه شناسایی نقاط ضعف یکی از اهداف اصلی آزمون های آزمایشی می باشد نرم افزار تی پلاس با توجه ویژه به همین اصل طراحی و اطلاعاتی جامع و کامل از عملکرد داوطلب در پایان آزمون ارائه می دهد.

1-نمایش ریز عملکرد در بخش های ریدینگ و لیسینینگ

در پایان آزمون تی پلاس گزارشی از عملکرد داوطلب شامل پاسخ های درست و نادرست ، سرعت پاسخ گویی به هر سوال ،میزان سختی هر سوال ، درصد پاسخگویی به سوالات توسط سایر داوطلبان شرکت کننده در آزمون در تمامی دوره ها و پاسخ های درست و نادرست بر حسب نوع سوالات و ... نمایش داده می شود .

2- نمره دهی بر اساس جدول نمره دهی (نــه به نسبت و تناسب)

بالطبع یکی از مهم ترین معیار های ارزش آزمون آزمایشی محاسبه نمره داوطلب می باشد نمره دهی نرم افزار آزمون آزمایشی‌ تافل® تی پلاس کاملا مطابق با نمره دهی این ۲ قسمت در آزمون اصلی‌ تافل® کالیبره گردیده است.با توجه به اینکه در آزمون اصلی تافل نمره دهی بسته به محتوای هر آزمون با آزمون دیگر متفاوت بوده و این نکته در سایت ای تی اس نیز ذکر شده است در تی پلاس نمره دهی بر اساس جدول نمره دهی مختص به هر آزمون صورت می گیرد که باعث نزدیکی نمرات کسب شده در آزمون آزمایشی با نمرات آزمون اصلی خواهد شد.

3-امکان پخش فایل های صوتی ضبط شده در بخش اسپیکینگ

ابتکار جالب نرم افزار تی پلاس دسترسی به فایل های اسپیکینگ داوطلب پس از پایان آزمون و امکان پخش فایل های صوتی داوطلب می باشد. این امکان باعث می شود داوطلب با گوش دادن به فایل صوتی که در شرایط واقعی آزمون ضبط شده است نقاط ضعف و قوت خود را شناسایی کرده و با اهتمام بر روی نقاط ضعف عملکرد بهتری را در آزمون اصلی از خود بجای گذارد. میزان روانی صحبت، ایده پردازی، توسعه صحیح مطلب و منطقی بودن دلایل ذکر شده در تسک های مختلف از جمله موارد تاثیرگذار در نمره داوطلب در بخش اسپیکینگ می باشد.

4- امکان بازبینی و بررسی فایل رایتینگ

ٰدر پایان آزمون امکان بازبینی انشاء نوشته شده در دو بخش بهمراه اطلاعاتی نظیر تعداد کلمات نوشته شده، تعداد غلط های نگارشی بهمراه سرعت تایپ داوطلب فراهم می باشد. داوطلب با بررسی انشاء نوشته شده و بهره گیری از اطلاعات ذکر شده درک صحیحی از عملکرد خود در شرایط واقعی آزمون خواهد داشت. چه بسا غلط های نگارشی و اشتباهات گرامری که در شرایط غیر آزمون هرگز خودش را بروز نمی داد. عمدتا تعداد بالای غلط ها نگارشی به دلیل عدم مدیریت زمان جهت بازبینی رایتینگ و اهتمام بیشتر داوطلب در نوشتن تعداد لغات بالا اتفاق می افتد.

5- نمودارهای تحلیلی و آماری

پس از پایان آزمون نمرات داوطلب بهمراه نمودارهای تحلیلی شامل : نمودارهای مقایسه ی نمرات داوطلب ، نمودار دامنه نمرات کسب شده و نمودار پیشرفت در پروفایل داوطلب نمایش داده خواهد شد . نمودارهای فوق بصورت مستدل میزان سختی آزمون در هر بخش را بر اساس عملکرد تمامی داوطلبان شرکت کننده در آزمون تعیین نموده و درک صحیحی از نمره کسب شده را فراهم می آورد.

6- آزمون آزمایشی آنلاین تافل

با استفاده از نرم افزار تی پلاس امکان برگزاری آزمون بصورت غیرحضوری و آنلاین امکان پذیر می باشد . برای این منظور از منو خرید ووچر آزمون آزمایشی تافل گزینه خرید آزمون هوم ادیشن را انتخاب نمایید.

7- تطابق نمرات آزمون های آزمایشی با آزمون اصلی تافل

با توجه به جامعه آماری بالای شرکت کننده در آزمون های آزمایشی تافل3 مطابقت نمرات کسب شده با نمرات آزموت اصلی تافل بالای 95 درصد بوده که نشان از استاندارد بودن فرایند تولید ، برگزاری و ارزیابی آزمون های آزمایشی تافل در این مرکز می باشد. خط مشی تافل3 اهتمام هر چه بیشتر در روند خدمت رسانی به داوطلبان گرامی می باشد و در این راه از هیچ تلاشی فرو گذار نخواهیم بود.

با احترام

روابط عمومی ماک3